Bir Beyaz Yakalının Gece Hayatı

Bütün hafta ne yazsam ne yazsam diye düşündüm, kafanızdaki düşünceler çok olunca birine odaklanmakta güçlük çekiyorsunuz. Ben de şu an kafamı meşgul eden bir şeyi yazmayarak kendime ters psikoloji yapmaya karar verdim!

Eveeet…neymiş efendim bir beyaz yakalının gece hayatı? Oluyor muymuş? İsteyince pekala oluyormuş. Önemli olan ne yapmak istediğimiz…

Çevremizde çeşit çeşit insanlar var. Bir kısmı bütün haftayı ailesiyle geçirip haftasonu kendini dışarı atıyor, kimi haftaiçi haftasonu demeden tüm etkinlikliklerde boy gösteriyor, kimi de ayda bir çıkıyor ama tam çıkıyor. Ben sanırım hiçbir gruba dahil değilim ☺️ ama aylar öncesinden tüm yılı planlayanlardan da değilim.

Eee napıyoruz gece çıkıp da? Tercih meselesi…bazen arkadaşlarla rakı sofrası (diyetten ötürü aylardır yok bende), bazen bir rock bar (özellikle Kadıköyde isek), bazen elektronik müzikle sabahlara kadar dans…Bazen de bir konser…

Neden beyaz yakalının dedin? Bunu herkes yapmıyor mu derseniz…yapmıyor benim gözlemime göre, yapamıyor. Ya yoğunluktan, ya maddi imkansızlıktan. Ya da tercih etmiyor.

Peki gece çıkmak bize ne kazandırıyor beyaz yakalı olarak? Öncelikle sosyalleşiyoruz tabi ki. İçki ile biraz gevşeyip dans ederek de stresimizi atıyoruz. Bir nevi kendimize terapi yapıyoruz aslında. Bunlar olumlu tarafları. Bir de olumsuz tarafı var tabi. Olumsuz taraf alkolün dozunu kaçırıp akşamdan kalma olmak, Pazartesi günü hala kendine gelememek 😁

Peki Shebo, sen nerelere gidersin? Ne önerirsin ? Hangi yakada ne var derseniz benim tercihler şöyle:

Anadolu’nda yakasında konser için Moda Kayıkhane, Avrupa yakasında Harbiye Açıkhava, Taksim Sanat tercihim. Kimin konser verdiği önemli tabi, konser verdiği yere göre seçiyorum.

Peki rakı? Rakı deyince nedense daha çok Avrupa, Karaköy- Beşiktaş- Taksim civarları geliyor aklıma. Ama bana Kadıköy’de içecek yer öner derseniz Taş Plak Meyhanesi, Deniz Yıldızı ve Moda Kayıkhane’nin restoran bölümünü önerebilirim. Biraz uzaklaşıp bir yaz akşamı sakin bir rakı keyfi isterseniz boğaza karşı, işte o zaman da Kandilli Suna’nın Yeri

Peki Ya elektronik ? O konuda daha yeniyim, bol tecrübeli arkadaşlarım sayesinde Klein ve Flamme ile, Fırın ile tanıştım. En güzel elektronik partiler Zorlu’da, takip etmenizi öneririm.

Beyaz yakalı! Gece hayatına istersen gelirsin, istersen gidersin, öğrendim sen benden daha delisin! Videoyu da izleyin de tam olsun. Öperler anacım!

Moda Kayıkhane

Leave a Reply