Netflix Dizi Önerileri

Malum kış ayları, gece hayatımız da eskisi kadar renkli değil, peki eğlenmek için hiç mi bir şey yapmıyoruz? Yapıyoruz. Birçoğunuz gibi benim de başlıca eğlencem evde dizi izlemek.

Evde dizi izlemek deyince ilk akla gelenlerden biri Netflix. Benim dizi tarzım daha çok fantastik, bilim kurgu, polisiye. Dram pek sevmiyorum, bazen kurgusu iyiyse tarih içerikli diziler de ilgimi çekebiliyor.

Pekala başlayalım. Bugüne kadar tüm sezonlarını izlediğim ve yeni sezonu sabırsızlıkla beklediğim dizi: Lucifer, IMDB puanı 8,2, konu yeryüzüne düşen, daha doğrusu dünyada yaşamayı tercih eden bir şeytanın polisiye maceraları ve de tabi ki aşk. Ben Tom Ellis’e her açıdan hayran olduğumdan listemin başında Lucifer var.

Lucifer

Listede 2. sırayı alan, dört gözle beklediğim ve 2. sezonu gelir gelmez bir çırpıda izlediğim “Punisher” var. Geçmişi sır küpü Marvel karakterimiz Frank Castle dizinin de isminden anlaşılacağı üzere bazılarının cezasını kesiyor. Siz de benim gibi Marvel hayranı iseniz mutlaka izleyin derim. Bu arada dizinin IMDB puanı 8,1, toplam 26 bölüm. 3 günde biter 🙂

Punisher

Biraz daha uzun olsun, heyecanlı olsun, yine gerçeküstü olsun, daha gençler olsun, işte ne bileyim oturalım akşamları yemekten sonra saralım başından kalkmayalım derseniz size “The 100” öneririm. Bugün itibari ile toplam 7 sezon oldu (tanıtımı yapıldı), ben de en son 5. sezonda bırakmıştım, bir ara eksikleri tamamlayacağım 😀 Dizinin IMDB puanı 7,7, konu dünyada radyasyon sonucu yaşamın durmasıyla uzaya gönderilen ve orada yaşayan ekipten 100 kişinin dünyada yaşam bulma umuduyla dünyaya geri gönderilmesi…Aksiyon, fantastik, aşk, savaş, ne ararsan var. Bence puana çok takılmayın izlemeye değer !

The 100

Bir sürü dizi önerisi var tabi ama fantastikte son önerim çok çok yeni olan “Ragnarok“, Norveç’in güzel doğasında çekilmiş, tanrılar ve devlerin, Norveç mitolojisinin konu olduğu bu dizi bence çok tutacak. Henüz sadece bir sezon oynadı ve IMDB’de 7,6 almış; ancak benim gibi heyecanla 2.sezonu izleyemeye hevesli bir sürü insan olduğuna eminim. Yalnız karakterler kesinlikle daha iyi giydirilmeli, birazcık göze de hitap etmeli değil mi? 😛

E hep fantastik olmaz, biraz daha gerçek hayata yakın, biraz da polisiye bir şeyler izlemek istiyoruz biz derseniz önerilerim “How to Get Away With Murder” (IMDB 7,5), “What If”, “Blacklist” (IMDB 8), “Narcos” (IMDB 8,8) gibi dizileri önerebilirim. “Good Girls” (IMDB 7,9) de kesinlikle kadınların izlemesi gereken acayip eğlenceli, trajikomik bir dizi.

Peki ya tarihi bir şeyler izlemek istersek Shebo? Favorim “Outlander” (IMDB 8,4) gerçek üstü kısımları olsa da tarihteki savaşları, İskoçların mücadelesini anlatan dizinin konusu 2. Dünya Savaşı’ndaki bir hemşirenin birden 200 yıl öncesine gidişi ve akabinde gelişen olaylar.

Yok biz öyle istemiyoruz, tam tarih anlatsın derseniz de Kraliçe Elizabeth’in hikayesini anlatan “The Crown” (IMDB 8,7) mutlaka izlenmesi gerekenlerden. Harika oyunculuğun yanısıra karakterler de acayip gerçeğe yakın.

Pekala, çok dizi var, bu konu uzar aslında ama bir kısmını da size bırakmak istiyorum. Belki sizin de bana biraz fantastik, bilim kurgu dizi önerileriniz olur?

Yorum kısmına önerilerinizi bekliyorum. İyi seyirler anacım 🙂

Not: Corona günlerinde evde vakit geçirmek zorunda kaldığımız için güzel dizi önerilerinizi bekliyorum 🙂

2 Comments

Leave a Reply